» مراقبت از پوست نوزاد

مراقبت از پوست نوزاد

 کودکان به داشتن پوست بی نقص شهرت دارند اما لکه های پوستی در سال اول زندگی کاملاً رایج است. در زیر چند نکته وجود دارد که می توانید برای مراقبت و اطمینان از صاف و سالم ماندن پوست نوزاد خود استفاده کنید.

نوزاد خود را از آفتاب دور نگه دارید

شما باید تا آنجا که ممکن است زمان حضور کودک خود را در زیر نور آفتاب محدود کنید. وقتی آنها را به بیرون می برید، سعی کنید پوست آنها را حتی در زمستان از آفتاب دور نگه دارید. طبق گفته سازمان غذا و دارو (FDA) ، نباید برای نوزادان زیر 6 ماه ضد آفتاب استفاده كرد.

مراقب خشکی پوست باشید

 اگر کودک شما پوست بسیار خشک یا ترک دار دارد می توانید یک لوسیون مرطوب کننده به پوست بمالید، که باعث تحریک بیشتر پوست می شود.

بهترین روش ها را برای استحمام دنبال کنید 

باید به کودک خود حمام منظم بدهید، اما نیازی نیست که هر روز آنها را حمام کنید. می توانید از دستشویی و آب ولرم نرم برای تمیز نگه داشتن دست، صورت، اندام تناسلی و سایر اعضای بدن با شستشو در وان استفاده کنید.

از عوامل تحریک کننده حساسيت زا خودداری کنید

بطور كل از تماس هر چيزی كه باعث واکنش وايجاد آلرژی روی پوست کودک می شود، جلوگيری كنيد.

مراقب رشد ناخن باشید

حتی اگر ناخن های نوزاد شما کوچک و نازک است، ممکن است هنوز تیز باشد. ناخن های بلند یا تیز می توانند باعث ایجاد خراش در صورت یا بدن شوند

مراقبت از بند ناف

هنگامی که برای اولین بار نوزاد خود را به خانه می آورید، بند ناف هنوز متصل است. لازم است تا حدود 1 تا 3 هفته پيرامون بند ناف را تا آنجا که ممکن است تمیز و خشک نگه دارید


فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله